Zestaw 6 mb do czyszczenia kominów wiertarką od dołu

TAJFUN I - Zestaw do czyszczenia komina

Indeks katalogowy: TAJFUN-I

 • Dostępność: Dostępne
 • Czas dostawy: Czas wysyłki: 2-3 dni
 • Dostawa: od 30,14 zł (Przesyłka kurierska)
363,78 zł -23% 278,99 zł brutto / szt. 226,82 zł netto + 23% VAT / szt.
Najniższa cena z 30 dni przed aktualną obniżką: 279,00 zł / szt. 0%
Dostępne rozmiary, kolory lub warianty (Indeks handlowy lub miniaturka):

Opis

SPECJALNY ZESTAW DO SAMODZIELNEGO CZYSZCZENIA KOMINÓW OD DOŁU PRZY POMOCY WIERTARKI

TAJFUN-I - DOKŁADNE I SKUTECZNE CZYSZCZENIE KOMINA (ODPOWIEDNIK ZESTAWU HANSA TORNADO W WERSJI PIERWSZEJ)

ZESTAW 6mb

GŁÓWNE CECHY:

 • MECHANICZNE CZYSZCZENIE KOMINA OD DOŁU
 • PASUJE DO METALOWYCH I MUROWANYCH KOMINÓW
 • PASUJE DO KOMINÓW O DOWOLNEJ ŚREDNICY (DO 400 mm) I KSZTAŁCIE
 • PASUJE DO KOMINÓW O DOWOLNEJ DŁUGOŚCI
 • PASUJE DO WYGIĘTYCH KOMINÓW
 • NIE RYSUJE WEWNĘTRZNYCH ŚCIANEK KOMINA
 • GŁOWICA CZYSZCZĄCA SZCZOTKI Z MOŻLIWOŚCIĄ WYMIANY WŁOSIA
 • PROSTA OBSŁUGA
 • NYLONOWE WŁOSY O SPECJALNYM KSZTAŁCIE I WYTRZYMAŁOŚCI
 • DUŻA MOC I DOKŁADNOŚĆ CZYSZCZENIA
 • PROSTY MONTAŻ I DEMONTAŻ
 • WIELOKROTNY UŻYTEK
 • KOMPLET ZAWIERA: 6 METRÓW BARDZO ELASTYCZNYCH PRZEDŁUŻEK, SZCZOTKĘ CZYSZCZĄCĄ, UCHWYT DO WIERTARKI, KLUCZ IMBUSOWY, MATĘ OCHRONNĄ Z GRUBEJ FOLII ORAZ INSTRUKCJĘ OBSŁUGI

Wyczyścić komin możesz sam

Czyszczenie komina za pomocą ręcznej szczotki - to zazwyczaj trudna i uciążliwa praca, która wymaga czasu, cierpliwości i wiedzy. Dlatego też zajmowali się tym do tej pory tylko profesjonalni kominiarze. Jednak od dzisiaj wyczyścić komin możesz sam. Nie będziesz potrzebował do tego ani szczególnych nawyków, ani mnóstwa środków czyszczących. Stosując obrotowy zestaw do czyszczenia kominów TAJFUN, wyczyścisz komin szybko i z przyjemnością. Oprócz tego, zaoszczędzisz pieniądze, które musiałbyś zapłacić specjalistom od czyszczenia kominów, a co najważniejsze, będziesz zawsze spokojny co do stanu twojego komina.

Czyszczenie komina od dołu do góry, nie trzeba wchodzić na dach domu

Korzystając z obrotowego zestawu do czyszczenia komina TAJFUN nie trzeba wchodzić na dach domu! Nie potrzeba drabiny czy innych środków do pokonania wysokości. Komin dowolnej długości można z łatwością wyczyścić od dołu, po prostu przesuwając szczotkę do komina przez otwór urządzenia grzewczego. Wszystkie elementy zestawu, zarówno trzonki (przedłużki) głowica szczotki i uchwyt do wiertarki łączą się ze sobą za pomocą specjalnych zatrzasków (szybkozłączy), które zapewniają trwałe i bezpieczne łączenie zestawu TAJFUN.

Za pomocą wiertarki wytwarza się potężna moc czyszcząca

Obrotowa SZCZOTKA TAJFUN, działa po podłączeniu do dowolnej wiertarki elektrycznej. Za pomocą wiertarki obracana szczotka dokonuje od kilkuset do kilku tysięcy (w zależności od wiertarki) obrotów na minutę. Ostre krawędzie włosów SZCZOTKI TAJFUN (skręcone specjalnie w formie czterokątnych linek) rozpędzone za pomocą wiertarki, z ogromną siłą usuwają osady dowolnej trwałości rozszczepiając je i zeskrobując ze ścianek komina.

Szczotki i trzonki - z mocnego i giętkiego nylonu

Włosy i trzonki szczotki TAJFUN są wykonane z nylonu - szczególnie mocnegoelastycznego i odpornego na odczynniki chemiczne materiału. Włosom szczotki TAJFUN nylon nadaje trwałości i odporności, natomiast trzonkom - szczególnej giętkości, która pozwala pokonać wszystkie zakręty i zawsze dotrzeć do wierzchu komina.

Specjalny uchwyt do wiertarki oraz sześciokątny kluczyk

W komplecie znajduje się specjalny uchwyt do wiertarki oraz kluczyk do szybkiego rozpinania połączonych przedłużek.

Pasuje do wszystkich rodzajów kominów

Elastyczność nylonu i specjalna forma szczotki TAJFUN daje możliwość dostosowania do formy wszystkich rodzajów kominów. Dlatego jest ona odpowiednia do czyszczenia komina dowolnej szerokości i kształtu (okrągłego, owalnego, prostokątnego). Oprócz tego, nylonowa szczotka TAJFUN jest lepsza od tradycyjnej metalowej szczotki, ponieważ nie rysuje ścianek komina i jest odpowiednia zarówno do metalowych i ceramicznych, jak i do murowanych kominów.

W skład zestawu do czyszczenia komina TAJFUN wchodzą:

 1. Szczotka o nylonowych włosach, o śr. 40 cm - 1 szt.
 2. Elastyczne nylonowe trzonki, o długości 100 cm - 6 szt.
 3. Klucz imbusowy - 1 szt.
 4. Uchwyt do wiertarki - 1 szt.
 5. Arkusz tworzywa sztucznego (gruba folia polietylenowa) - 1 szt.
 6. Instrukcja obsługi - 1 szt.

SPOSÓB UŻYCIA

KROK PIERWSZY. Przygotowanie

 1. Chcąc uniknąć zabrudzenia rozłóż folię malarską na podłodze w miejscu, w którym będziesz czyścić komin, przed kominkiem, piecem lub otworem wyczystkowym (UWAGA: folia malarska nie znajduje się w komplecie).
 2. Przy pomocy latarki i lusterka kieszonkowego sprawdź drożność przewodu kominowego. Jeśli komin oblepiony jest czarną, błyszczącą smołą, przegląd komina należy zlecić profesjonalnemu kominiarzowi.
 3. Zabezpiecz otwór, przez który będziesz czyścił komin (front kominka, lub otwór wyczystkowy) przyklejając do niego arkusz z tworzywa sztucznego (UWAGA: arkusz wchodzi w skład zestawu - nie mylić go z folią malarską).
 4. Wykonaj małe nacięcie w arkuszu z tworzywa sztucznego - na tyle duże, aby zmieściło główkę szczotki.
 5. Przymocuj główkę szczotki do przedłużki.
 6. Przedłuż szczotkę przymocowując kolejną przedłużkę.
 7. Przymocuj adapter wiertarki do drugie przedłużki.
 8. Podłącz uchwyt - adapter do wiertarki elektrycznej.
 9. Włóż szczotkę wraz z prętem do otworu kominowego przez wykonane wcześniej nacięcie w arkuszu z tworzywa sztucznego.

KROK DRUGI. Czyszczenie komina

 1. Włącz wiertarkę i rozpocznij czyszczenie przewodu kominowego poruszając obracającą się szczotką w górę i w dół. W miarę możliwości zacznij od wolniejszych obrotów i zwiększaj je wraz z pojawieniem się osypującej si sadzy.
 2. Ostrożnie zwiększaj zasięg szczotki przedłużając jej zasięg poprzez dodawanie kolejnych przedłużek. Po dodaniu każdej kolejnej przedłużki powtarzaj punkt pierwszy (UWAGA: podczas dodawania każdej kolejnej przedłużki wiertarka musi być bezwzględnie wyłączona).
 3. Nigdy nie wolno obracać szczotki zbyt długo w jednym miejscu - za każdym razem ruchowi obrotowemu szczotki musi towarzyszyć ruch w górę i w dół komina, w przeciwnym wypadku zbyt duże tarcie może może przegrzać przedłużki i spowodować ich złamanie .
 4. Po zakończeniu czyszczenia wykonaj kroki 1-3 w odwrotnej kolejności. Rozłącz każdą przedłużkę, jedną po drugiej podczas wyciągania, używając zwężonego końca kluczyka, który został dostarczony w komplecie.

Czyszczenie szczytu komina

 • Jeśli na kominie zamontowana jest nasada (daszek lub nasada ruchoma typu "strażak") musisz zachować szczególną ostrożność, Tak, aby podczas czyszczenia komina nie wypchnąć nasady szczotką. Jeśli poczujesz, że szczotka dotyka spodniej części nasady, wycofaj powoli urządzenie.
 • Najlepiej poprosić inną osobę, aby obserwowała komin z zewnątrz mi powiadomiła osobę czyszczącą, kiedy główka szczotki znajdzie się u szczytu komin.

KROK TRZECI. Czyszczenie urządzenia

 1. Usuń sadzę, która opadła z przewodu kominowego, najlepiej przy pomocy specjalnego odkurzacza kominowego do sadzy (UWAGA: odradza się stosowanie zwykłego odkurzacza domowego, gdyż może to spowodować jego uszkodzenie). Sadzę można też usunąć przy pomocy zmiotki i szufelki.
 2. Opłucz główkę szczotki i przedłużki pod ciepłą wodą z dodatkiem detergentu, a następnie je osusz.
 3. Przechowuj główkę szczotki, pręty i sześciokątny kluczyk w bezpiecznym miejscu do następnego czyszczenia.

POMOCNE WSKAZÓWKI

 • Używanie odkurzacza kominkowego lub warsztatowego to świetny sposób na usunięcie sadzy z podłogi przed kominkiem lub otworem wyczystkowym.
 • Odkurzacz kominkowy lub warsztatowy musi być wyposażony w filtr drobnego pyłu, aby zapobiec wdmuchiwaniu sadzy do części mieszkalnej podczas odkurzania.
 • Włókna czyszczące wystające z główki szczotki kominowej można skrócić nożyczkami lub ostrym nożykiem, aby dopasować rozmiar szczotki do wielkości przewodu kominowego. Najlepsze rezultaty czyszczenia uzyskamy, kiedy średnica obracającej się szczotki będzie większa co najmniej 2 cm od średnicy przewodu kominowego.
 • By uniknąć zbyt dużych zabrudzeń w pomieszczeniu, w którym przeprowadzamy czyszczenie komina, można pozostawić końcówkę włączonego odkurzacza kominkowego blisko miejsca, w którym osypuje się sadza - tak, aby wpadała ona bezpośrednio do końcówki ssącej.
 • Przedłużki po ich wyciągnięciu z komina najlepiej czyścić wilgotną ściereczką.
 • Aby poluzować zatrzaski na przedłużkach i główce szczotki należy używać załączonego kluczyka szcześciokątnego (zaostrzonej końcówki). Można też od czasu do czasu przesmarować zatrzaski w przedłużkach i główce szczotki smarem grafitowym w sprayu lub środkiem penetrująco-czyszczącym.

Zobacz także

Akcesoria

Produkty podobne

Klienci, którzy kupili ten produkt kupili również...

Koszty dostawy

Przesyłka paletowa : od 233,70 zł
Przesyłka kurierska gabarytowa : od 79,83 zł
Przesyłka kurierska : od 30,14 zł

Zapytaj o produkt