Filtry powietrza

 

Filtry kominowe i kominkowe 

 

Zadaniem filtrów wentylacyjnych i kominkowych jest oczyszczanie powietrza z zanieczyszczeń mechanicznych. Filtr ogranicza przedostawanie się kurzu oraz innych zanieczyszczeń, które przemieszczają się wraz z cyrkulacyjnym powietrzem. Oczyszczając powietrze z zanieczyszczeń filtry kominkowe i wentylacyjne przedłużają żywotność poszczególnych komponentów instalacji, co w sposób bezpośredni przekłada się na komfort jej użytkowania oraz koszt eksploatacji. 

Wybierając filtr do systemu wentylacji mechanicznej, czy filtry kominkowe warto zwrócić uwagę na jakość dostępnych wyrobów oraz materiały, z jakich są one produkowane. Dobrej jakości filtry będą się odznaczały skutecznym działaniem, trwałością oraz łatwością czyszczenia. To pozwala na ich eksploatację w długiej perspektywie czasu, przy jednoczesnym zachowaniu oryginalnych właściwości filtra. 

 

Filtry wentylacyjne: Zastosowanie 

 

Filtry wentylacyjne znajdują zastosowanie przy budowie systemów wentylacyjnych, systemów DGP oraz systemów rekuperacji (wentylacji z odzyskiem ciepła). Filtry stanowią jeden z podstawowych elementów instalacji, dlatego ich wybór nie powinien być przypadkowy. 

Odpowiadając na zróżnicowane potrzeby i oczekiwania użytkowników systemów DGP dostarczamy filtry metalowe odznaczające się wykonaniem z wysokogatunkowych materiałów i przemyślaną budową. Nasze filtry posiadają wsuwany element filtrujący, co zapewnia jego łatwy demontaż i oczyszczanie. Wkłady filtrujące można myć pod bieżącą wodą.

 

Filtry kominkowe w ofercie Polwent24

 

Posiadamy kompleksową ofertę akcesoriów do wentylacji systemu grzewczego, wśród których polecamy filtry powietrza, które zostały wykonane z wytrzymałej i odpornej na wysoką temperaturę stali ocynkowanej. Wyprodukowane przez firmę DARCO akcesoria pasują do kanałów o średnicy 125 lub 150 mm. Sprzedawane przez nasz sklep produkty są dopasowane do kanałów o okrągłym kształcie. Oferujemy zarówno filtry powietrza kanałowe jak również nieizolowane i izolowane skrzynki filtracyjne. Szeroka i zróżnicowana oferta rozwiązań z zakresu filtracji pozwala nam jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby instalacji znajdujących zastosowanie w obiektach o różnej kubaturze i przeznaczeniu. 

Proponowane filtry stalowe oczyszczają powietrze z zanieczyszczeń, w tym przede wszystkim z kurzu, i są odporne na wpływ gorącego powietrza z instalacji grzewczej. Urządzenia powinny być zamontowane w łatwo dostępnym miejscu, aby móc w wygodny sposób je czyścić. Jest to czynność, którą trzeba wykonywać regularnie, aby system prawidłowo funkcjonował. W innym przypadku do naszego salonu mogą przedostawać się zanieczyszczenia z kominkowego systemu ogrzewania.

Osoby zainteresowane wyborem filtrów kominkowych zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą aktualną ofertą. W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji. Specjaliści Polwent z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie pytania i pomogą wybrać filtr do kratki kominkowej adekwatnie do Twoich potrzeb.

 

Oferujemy również między innymi anemostaty nawiewno wywiewne oraz wentylatory łazienkowe z żaluzją.

Cena
Pokaż wyniki (5)
Filtry powietrza
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: