Czyszczenie komina

Ogrzewanie domu węglem lub drewnem wiąże się z koniecznością odprowadzania spalin przez przewód kominowy. Jego wnętrze jest narażone na ciągłe odkładanie się sadzy i smoły, która może powodować problemy z ciągiem. Nagromadzenie zanieczyszczeń jest przyczyną nieprawidłowego działania komina i stwarza bezpośrednie zagrożenie zapalenia się sadzy. Żeby temu zapobiegać, powinno się regularnie stosować środki do czyszczenia komina oraz pamiętać o przeglądach kominiarskich. Okresowo niezbędne może się również okazać mechaniczne czyszczenie komina – zabieg stanowiący pewnego rodzaju uzupełnienie zabiegów czyszczenia chemicznego.

 

Skuteczne środki do czyszczenia komina - czyszczenie komina ze smoły i nie tylko


Regularne czyszczenie przewodu kominowego, w tym czyszczenie komina ze smoły, ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa oraz sprawności całego systemu grzewczego. Jeżeli wkład zostanie oblepiony grubą warstwą smoły, spaliny nie będą miały odpowiedniej przestrzeni do ujścia, osadzają się na ściankach przewodu. Środki do czyszczenia komina powinny być uzupełnieniem przeglądów przez kominiarza, gdyż można ich używać samodzielnie, bez korzystania z profesjonalnych urządzeń. Chemiczne czyszczenie komina zwiększa drożność przewodu kominowego i zapobiega osadzaniu się zanieczyszczeń na jego ściankach. W sytuacji, w której chemiczne czyszczenie komina okazuje się być niewystarczające niezbędne jest przeprowadzenie mechanicznego czyszczenia komina. Mechaniczne czyszczenie komina pozwala usunąć uciążliwe zanieczyszczenia i przywrócić pierwotną sprawność przewodu.

 

Chemiczne i mechaniczne środki do czyszczenia komina

 

W ofercie posiadamy preparaty firmy Sadpal, które wyróżniają się dużą skutecznością oraz łatwością używania. Występują one w formie granulowanego proszku, który wystarczy spalić w komorze kominka, aby oczyścić przewód z osadów sadzy i smoły. Oferujemy również urządzenia do mechanicznego czyszczenia kominów, a także całe zestawy. Środki do czyszczenia komina są całkowicie bezpieczne, a ich regularne stosowanie zapobiega problemom z odprowadzaniem spalin.

 

Sadpal – preparaty do użytku domowego


Użytkownicy ogrzewania powinni pamiętać, że najważniejsze jest zapobieganie zanieczyszczeniom. Zaniedbany komin, który przez długi czas nie był poddawany gruntownemu czyszczeniu, będzie wymagał interwencji specjalisty. Preparaty Sadpal rozpuszczają nagromadzony brud oraz zapobiegają odkładaniu się smoły, dlatego mogą ułatwić mechaniczne usuwanie zanieczyszczeń, znacząco ułatwiając czyszczenie komina ze smoły oraz innych osadów. Regularnie używane środki do czyszczenia komina są skuteczną metodą konserwacji przewodu, jednak warto pamiętać również o:

  • ustawieniu mocy ogrzewania dopasowanej do parametrów budynku,
  • paleniu dobrej jakości paliwem,
  • regularnych wizytach kominiarza,
  • dbaniu o prawidłowe warunki odprowadzania spalin,
  • przepalaniu komina nawet w okresie poza sezonem grzewczym.

Oferowane przez nas środki do czyszczenia komina nie zastąpią całkowicie jego prawidłowej eksploatacji, jednak mogą znacznie wpłynąć na żywotność komina. Firma Sadpal posiada w swoim asortymencie produkty dostosowane do potrzeb użytkowników oraz parametrów komina, dzięki czemu są jeszcze bardziej skuteczne. W ofercie posiadamy również akcesoria do czyszczenia mechanicznego, takie jak szczotki kominowe i przedłużki. Odpowiednio dobrane akcesoria ułatwiają czyszczenie komina ze smoły i sadzy, przyspieszając cały proces.

Zapraszamy do skorzystania pełnej oferty naszego sklepu z wentylatorami. Oferujemy min. wentylatory łazienkowe, wentylatory kanałowe, wentylatory dachowe oraz kształtki wentylacyjne.

Cena
Etykiety
Pokaż wyniki (30)
Czyszczenie komina
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: