Rekuperator - jednorurowy, decentralny

 

Wentylacja decentralna z rekuperacją

Odpowiednia cyrkulacja powietrza w pomieszczeniach jest istotna dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Wietrzenie pomieszczeń zimą wychładza dom, a latem powoduje napływ niepożądanych insektów. Wentylacja decentralna (systemy jednorurowe) to rozwiązanie, dzięki któremu możemy poprawić komfort powietrza w mieszkaniu, utrzymać odpowiednią wilgotność i jakość powietrza, jednocześnie ciesząc się zaletami wentylacji mechanicznej z rekuperacją. W systemach wentylacji decentralnej zastosowanie znajduje rekuperator jednorurowy. 

Decentralny system rekuperacji wykorzystuje mniejsze jednostki, które instaluje się w pomieszczeniach, bezpośrednio w ścianie zewnętrznej budynku. Powietrze z pomieszczenia przechodzi przez rekuperator decentralny, który odbiera energię cieplną, a następnie zużyte powietrze usuwane jest na zewnątrz. Odbierane w ten sposób ciepło jest przekazywane do świeżego powietrza nawiewanego z zewnątrz. 

Rekuperator decentralny: Większy komfort w pomieszczeniach 

Rekuperator jednorurowy to stosunkowo proste urządzenie o niewymagającej instalacji. Mimo to, jego montaż ma znaczący wpływ na komfort korzystania z pomieszczeń, które są odpowiednio wentylowane, przy jednoczesnym zachowaniu stałej wilgotności i temperatury powietrza. Możliwość utrzymania stałej temperatury powietrza jest niezwykle istotna, zarówno zimą, jak i latem, ponieważ wpływa na obniżenie kosztów ogrzewania i klimatyzowania obiektu. Co istotne, rekuperator decentralny może być wykorzystywany jako wsparcie dla wentylacji grawitacyjnej, a co za tym idzie instalowany w obiektach, które nie są wyposażone w centralną wentylację mechaniczną i nie posiadają poprowadzonych kanałów wentylacyjnych. To znacząco wpływa na czas i koszt montażu wentylacji decentralnej z rekuperacją. 

Wentylacja decentralna z rekuperacją: Nasza oferta 

Jako marka specjalizująca się w systemach wentylacji i rekuperacji dostarczamy wysokiej jakości rozwiązania umożliwiające montaż wentylacji decentralnej w obiektach mieszkalnych i użytkowych. W stałym asortymencie posiadamy urządzenia takie, jak rekuperator jednorurowy przeznaczone do efektywnej i energooszczędnej wentylacji mieszkań, domków, willi, pomieszczeń socjalnych i użytkowych. Oferowane urządzenia mogą być wyposażone, w zależności od modelu, w dekoracyjny panel przedni, co podnosi estetykę systemu i umożliwia dyskretną instalację niezależnie od stylu aranżacji wnętrza, a także w pilot zdalnego sterowania, aplikację na systemy iOS lub Android pozwalającą na łatwą obsługę urządzenia, czy współpracę wielu urządzeń ze sobą. 

Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą, a w razie pytań lub wątpliwości do kontaktu. Z przyjemnością dopowiemy na wszystkie pytania i pomożemy w wyborze komponentów instalacji wentylacji decentralnej dla Państwa inwestycji.

Cena
Etykiety
Pokaż wyniki (8)
Systemy rekuperacji
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: