Czujniki wilgoci powietrza

Czujnik wilgoci 

 

Nadmiar wilgoci w powietrzu jest szkodliwy i wpływa niekorzystnie na stan techniczny pomieszczeń. Dlatego w miejscach, które są szczególnie narażone na wilgoć warto zamontować wentylatory posiadające czujniki wilgoci sterujące trybami ich pracy. Higrostat umożliwia automatyczną pracę wentylatora w zależności od poziomu wilgotności powietrza w pomieszczeniu. Dzięki temu wilgotne powietrze jest na bieżąco usuwane z pomieszczenia i zastępowane suchym i czystym powietrzem z zewnątrz. 

 

Czujnik wilgoci powietrza może stanowić odrębny komponent lub integralny element wielofunkcyjnego zespołu sterowniczego wentylatora. Urządzenie będące zespołem wielofunkcyjnym może posiadać automatyczne funkcje sterowania związane z zastosowaniem:

  • czujnika wilgotności, 

  • czujnika oświetlenia, 

  • czujnika ruchu

  • czasu działania. 

 

Czujniki wilgoci: Korzyści z montażu 

 

Wentylator z czujnikiem wilgoci może zostać zamontowany w pomieszczeniach mieszkalnych i gospodarczych – wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko gromadzenia się wilgoci, a regularne wietrzenie pomieszczeń jest trudne lub niemożliwe z powodu np. braku okien. Uruchamiając wentylator w momencie, w którym wilgotność powietrza osiągnie poziom graniczny czujnik przeciwdziała licznym negatywnym konsekwencjom zawilgocenia pomieszczeń, co w sposób bezpośredni decyduje o bezpieczeństwie ich użytkowania oraz kosztach ich eksploatacji. 

 

Czujnik wilgoci powietrza: Oferta Polwent24 

 

Jako dostawca systemów kominowych, wentylacji, rekuperacji i systemów DGP, zapewniamy szeroki wybór wysokiej jakości komponentów, których zadaniem jest automatyzacja pracy poszczególnych instalacji. Czujnik wilgoci to urządzenie, które pozwala na sterowanie pracą wentylatorów w obiekcie, a co za tym idzie skutecznie przeciwdziała gromadzeniu się wilgoci i negatywnym konsekwencjom zawilgocenia pomieszczeń. 


Klientów poszukujących niezawodnych czujników wilgoci powietrza zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą, a w razie pytań lub wątpliwości do kontaktu. Dostarczamy wysokiej jakości czujniki oraz zespoły sterownicze do wentylatorów znanych i cenionych producentów. 

Oferujemy również wentylatory łazienkowe z czujnikami wilgoci oraz kształtki wentylacyjne.

Cena
Etykiety
Pokaż wyniki (1)
Czujniki wilgoci
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: