Kratki wentylacyjne

Kratki wentylacyjne

Dobry przepływ powietrza w domu ma bardzo duże znaczenie dla naszego zdrowia, ale również i dla samego budynku. Brak wentylacji może prowadzić do bardzo wysokiej wilgotności powietrza, co zdarza się bardzo często, a tym samym do pojawienia się pleśni i grzybów, które mają bezpośredni wpływ na nasze zdrowie. Złą wentylację poznamy między innymi po charakterystycznym zapachu stęchlizny, który jest również oznaką dużej wilgoci, która osiadła w ścianach czy meblach.

Brak wentylacji to także duży dyskomfort, który może objawiać się bólami głowy, czy długim zmęczeniem. Na to wpływ ma nie tylko właściwe wietrzenie pomieszczeń, ale też proste wentylacje, które możemy rozwiązać montując w niektórych miejscach kratki wentylacyjne.

Gdzie zamontować kratkę wentylacyjną?

Kratki wentylacyjne montujemy przede wszystkim w ciągach wentylacyjnych w budynkach. Są one rozlokowane najczęściej w okolicach okien, ale dla zdrowia naszego, oraz naszego domu znaczenie mają też kratki wentylacyjne montowane w drzwiach.

Kratki wentylacyjne drzwiowe montuje się przede wszystkim w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności – zalicza się do nich łazienki. Kratka wentylacyjna do drzwi ma za zadanie usprawnić przepływ wilgoci, jaka powstaje w tym pomieszczeniu. Dzięki temu szybciej pozbywamy się pary, a w łazience nie ma podwyższonego ryzyka zagrzybienia.

Jaką kratkę wentylacyjną wybrać?

Kratka wentylacyjna powinna być przede wszystkim dopasowana do wylotu wentylacyjnego. W ofercie dostępne są zatem kratki wentylacyjne prostokątne, kwadratowe, jak i okrągłe. Zdarza się, że w niektórych projektach wylot kratki wentylacyjnej może być bardziej awangardowy – nie ma w tym nic nadzwyczajnego, że chcemy dopasować ją do wystroju wnętrza, bowiem jest ona elementem, który rzuca się w oczy i jest częścią wystroju mieszkania.

W ofercie naszego sklepu znajdą państwo kratki wentylacyjne Vents. To ceniona na rynku marka, której produkty odznaczają się nie tylko niezawodnością, ale przede wszystkim starannym wykonaniem, dzięki czemu sprawdzą się doskonale w każdych wnętrzach.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą, w której znajdą państwo również inne produkty dedykowane wentylacji, takie jak wentylatory łazienkowe z czujnikiem wilgociwentylatory dwubiegowewentylatory kominkowe. W przypadku pytań zawsze pozostajemy do państwa dyspozycji.

Cena
Etykiety
Pokaż wyniki (22)
Kratki wentylacyjne
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: