Anemostaty nawiewne, wywiewne

Anemostaty: Funkcjonalność i prezencja instalacji 

 

Anemostat to niezwykle skomplikowany termin, którym określamy pozornie prosty element instalacji wentylacji mechanicznej, nazywany też zaworem lub okrągłą kratką wentylacyjną. Anemostaty montujemy na końcowych wylotach lub wlotach powietrza, przy czym rozróżniamy takie rodzaje, jak:

  • anemostat nawiewny, 

  • anemostat wywiewny, 

  • anemostat nawiewno-wywiewny. 

Wszystkie powyższe rodzaje anemostatów – anemostaty wywiewne, anemostaty nawiewne oraz anemostaty nawiewno-wywiewne – znajdziesz w naszej ofercie. Głównym zadaniem anemostatów jest rozprowadzanie powietrza po pomieszczeniu lub wyciąganie powietrza z pomieszczenia. W zależności od budowy może to robić w dowolnym kierunku lub w jednym wybranym. W większości przypadków anemostaty posiadają również możliwość regulacji nawiewanego powietrza, łącznie z całkowitym zamknięciem przepływu powietrza. 

 

Jeśli zastanawiasz się, czy lepiej sprawdzi się u ciebie anemostat nawiewny czy anemostat wywiewny, a może ten łączący obie funkcje, skontaktuj się z naszym działem sprzedaży, który doradzi Ci najlepsze urządzenie dopasowane do twoich potrzeb.


Anemostaty wykonuje się zwyczajowo z tworzywa sztucznego, stali kwasoodpornej (nierdzewnej) lub blach stalowych ocynkowanych malowanych proszkowo, najczęściej w kolorze białym lub czarnym. Zazwyczaj przyjmują one kształt koła lub kwadratu. W wielu miejscach anemostat jest jedynym widocznym elementem instalacji, dlatego też jego wzornictwo powinno odpowiadać stylowi i kolorystyce aranżacji wnętrza. Odpowiedni wybór anemostatów jest zatem ważny nie tylko ze względu na ważną funkcję wentylacji powietrza, ale także w pewnym sensie jako elementu dekoracyjnego, który należy dobrać do wnętrza. Odpowiedni wybór anemostatów jest zatem ważny nie tylko ze
względu na swoją funkcję odpowiedniej wentylacji i wymiany powietrza, ale także w pewnym sensie
jako elementu dekoracyjnego, który należy dobrać do wnętrza.

 

Anemostaty nawiewne, wywiewne i nawiewno wywiewne: nasza oferta 

 

Jesteśmy sklepem wyspecjalizowanym w dostarczaniu wysokiej jakości akcesoriów do instalacji wentylacji. Ważne miejsce w naszym asortymencie zajmują anemostaty nawiewne i wywiewne. Posiadamy m.in. anemostat Darco. Anemostaty Darco to uniwersalne rozwiązanie, które znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie potrzebny jest anemostat nawiewny, wywiewny lub uniwersalny, czyli nawiewno-wywiewny. Anemostaty idealnie dopasowane do Twoich potrzeb, jak i do wystroju wnętrza bez wątpienia spełnią swoją rolę, a zarazem pozwolą na utrzymanie właściwego wentylowania pomieszczeń w Twoim domu lub biurze.


Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą, a w razie pytań lub wątpliwości do kontaktu. Oferowane zakończenia wentylacyjne znajdują zastosowanie w instalacjach przemysłowych, komercyjnych i domowych. Charakteryzują się wysoką jakością i precyzją wykonania, co w sposób bezpośredni przekłada się na ich prezencję i trwałość. Jeśli poszukujesz anemostatu idealnie skrojonego do twoich potrzeb, z pewnością znajdziesz go w naszej ofercie. Jeśli zastanawiasz się, które anemostaty będą najlepsze – anemostaty wywiewne, anemostaty nawiewne czy anemostaty nawiewno-wywiewne – nasi pracownicy z pewnością pomogą we właściwym wyborze.
 

Oferujemy również między innymi kształtki ocynkowane, cierpnie ścienne czy skrzynki rozdzielcze.

Cena
Etykiety
Pokaż wyniki (30)
Anemostaty
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: