Generatory ciągu

Generatory ciągu

Któż z nas nie lubi wygrzewać się przy kominku? To nie tylko okazja do ogrzania się po długim spacerze w chłodny dzień, ale również element romantycznej aranżacji. Mimo, że kominki nie mogą stanowić podstawowego źródła ciepła domów jednorodzinnych, są one powszechnie montowane zapewniając dodatkowy komfort, jak i po prostu znakomity efekt wizualny.

Aby jednak kominek spełniał swoją rolę, konieczne jest zamontowanie generatora ciągu kominowego. Stosuje się je zarówno w przypadku klasycznych kominów, jak i w kominach dymowych. Generator ciągu zapewnia odpowiednie podciśnienie, a jednocześnie jest nieocenionym wsparciem w przypadku nagłej zmiany pogody czy w miejscach, w których podmuchy wiatru faktycznie i znacząco utrudniają utrzymanie paleniska.

Czy generator ciągu kominowego jest niezbędny?

W nowoczesnym budownictwie domów jednorodzinnych generator ciągu jest podstawą całego systemu kominowego. Zapewnia on potrzebny komfort bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Warto pamiętać, że nagła zmiana warunków atmosferycznych, silny wiatr czy duże opady deszczu mogą znacząco wpłynąć na wydajność ogrzewania.

Zastosowanie generatora ciągu kominowego nie tylko jednak wpływa pozytywnie na efekt spalania i wprowadzenie oszczędności, ale również jest wsparciem dla całego układu wentylacji, dlatego tak ważne jest jego zamontowanie w przypadku kominów dymowych. 

Jaki generator ciągu kominowego wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele ciągów kominowych, które dopasowuje się do mocy samego kominka, jak i wydajności systemu wentylacyjnego. Przed zakupem konkretnego modelu warto dokonać konsultacji ze specjalistą – w tym wypadku zachęcamy do kontaktu z naszymi pracownikami, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania, a znając potrzeby każdego klienta, są również w stanie dopasować właściwy model.

W naszym bogatym asortymencie znajdą państwo nie tylko ciągi kominowe, ale przede wszystkim pozostałe elementy całego układu wentylacyjnego, dzięki czemu dopasowanie poszczególnych urządzeń, filtrów jak i wentylatorów będzie możliwe podczas jednego zakupu. Nasza oferta obejmuje między innymi  anemostaty nawiewno wywiewnewentylatory promieniowekształtki wentylacyjne. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu.

Cena
Pokaż wyniki (2)
Generatory ciągu
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: