Ogrzewanie kominkowe w systemie DGP

Ogrzewanie kominkowe w systemie DGP: Ogrzewanie kominkowe z rozprowadzeniem ciepła


System DGP to rozwiązanie, dzięki któremu energia cieplna powstająca w zapalonym kominku może być wykorzystywana do dogrzewania pomieszczeń, a w obiektach użytkowanych sezonowo stanowić główne źródło ciepła w domu. Ogrzewanie kominkowe w systemie DGP jest rozwiązaniem energooszczędnym i jako takie cieszy się dużym zainteresowaniem właścicieli domów jednorodzinnych.


Jako firma specjalizująca się w sprzedaży elementów systemów kominowych, systemów wentylacji, rekuperacji i systemów DGP oraz klimatyzacji doskonale wiemy, jakie parametry powinny spełniać poszczególne komponenty, aby ogrzewanie kominkowe z rozprowadzeniem ciepła było wydajne, a zarazem bezpieczne. Klientom oferujemy szeroki wybór elementów systemu DGP znanych i cenionych producentów – branżowych liderów, których produkty spełniają rygorystyczne normy w zakresie wytrzymałości mechanicznej, termicznej i ognioodorpności. Ich wybór decyduje o sprawności, trwałości i bezpieczeństwie systemu ogrzewania kominkowego, a także jego komfortowej eksploatacji.


System DGP: W obiekcie nowym i modernizowanym


Bardzo dużą zaletą ogrzewania kominkowego jest możliwość jego instalacji zarówno w obiekcie nowopowstającym, jak i modernizowanym. System DGP bardzo dobrze sprawdza się w przypadku tradycyjnego budownictwa oraz w domach wybudowanych przy zastosowaniu nowoczesnych technologii. Dzięki wysokiej sprawności zapewnia możliwość użytkowania kominka nie tylko do celów dekoracyjnych i miejscowego dogrzewania pomieszczenia, co w szczególności w obiektach rekreacji indywidualnej generuje wysokie oszczędności.


Klientów poszukujących elementów systemu ogrzewania kominkowego zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą. W razie pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji. Nasi Specjaliści bardzo dobrze znają specyfikę działania omawianego systemu, dzięki czemu mogą doradzić najlepsze rozwiązania z zakresu filtrów, przewodów oraz pozostałych komponentów.


W naszej ofercie znajdują się akcesoria, których zakup jest konieczny, gdy montujemy w domu ogrzewanie kominkowe - system DGP (dogrzewania gorącym powietrzem). Aby zapewnić bezpieczne i skuteczne funkcjonowanie instalacji grzewczej, proponujemy usuwające zanieczyszczenia z systemów ogrzewania filtry powietrza, a także termostaty, kratki, tunele i lufty, oraz sterowniki - regulatory kontrolujące temperaturę w pomieszczeniach. Nieodzownym elementem takich systemów ogrzewania są turbiny kominkowe (aparaty nawiewne) i wszelkiego rodzaju wentylatory kominkowe, które zapewniamy w wariantach końcowych i kanałowych.

Przewody izolowane

Oprócz wentylatorów można zakupić w naszym sklepie również przewody izolowane dostosowane do kanałów o średnicy od 80 do 518 mm oraz odporności na temperatury dochodzące nawet do 250°C. Posiadamy też przewody izolowane o długości 5 lub 10 m.

Lufty, tunele i kratki kominkowe

Wśród produktów do odpowiedniego nawiewu oraz wywiewu powietrza proponujemy tunele, lufty i kratki kominkowe w bardzo szerokiej ofercie rozmiarowej i kolorystycznej.

Anemostaty

Do odpowiedniego nawiewu lub wywiewu powietrza proponujemy anemostaty - zawory regulowane - stosowane na końcach przewodów doprowadzających gorące powietrze. Anemostaty posiadamy w kolorze białym, wykonane ze stali ocynkowanej malowanej proszkowo, a także ze stali chromoniklowej - kwasoodpornej - wszystkie modele w wymiarach od 80 do 250 mm przystosowane do odpowiedniej średnicy kanału wentylacyjnego.

Filtry powietrza

Firma Polwent specjalizuje się w sprzedaży elementów wyposażenia systemów wentylacyjnych, w tym filtry powietrza, które zostały wyprodukowane ze stali ocynkowanej. Posiadamy produkty w okrągłym kształcie do kanału o średnicy 125 do 150 mm, które zostały wyprodukowane przez firmę DARCO, dostarczane przez nas w ciągu 2 dni roboczych.

Cena
Etykiety
Pokaż wyniki (113)
Ogrzewanie kominkowe (DGP)
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: