Wentylatory kominkowe

Wentylatory i dmuchawy kominkowe

 

Posiadacze kominka z pewnością doceniają jego walory estetyczne oraz ciepło bijące od paleniska. W nowoczesnych systemach kominek może zastępować działanie centralnego ogrzewania i stanowić główne źródło ciepła w domu. Do tego potrzebna jest odpowiednia instalacja przewodów oraz wentylatory kominkowe, które będą rozprowadzały ciepło po wybranych pomieszczeniach. Ich działanie jest nieskomplikowane, jednak znacząco podnosi wartość grzewczą kominka.

 

Wentylatory kominkowe w DGP

 

Instalacja systemu dystrybucji gorącego powietrza pozwala ograniczyć koszty związane z centralnym ogrzewaniem. Wystarczy tylko odprowadzić do pomieszczeń przewody, którymi będzie doprowadzane ciepłe powietrze. Wentylator kominkowy ma wówczas zadanie wtłaczać ciepło do połączonych z systemem części budynku, dlatego jego wybór musi być przede wszystkim dostosowany do zakresu pracy. Wentylatory kominkowe zaprojektowane są tak, aby były jak najbardziej wydajne i nie wymagały ciągłego nadzoru. Najnowocześniejsze urządzenia uruchamiają się po przekroczeniu określonej temperatury, rozprowadzając automatycznie ciepło do pomieszczeń. Dla prawidłowego działania systemu ważne jest, aby wentylatory kominkowe były zamontowane w odpowiednich punktach budynku, zapewniając optymalne warunki do ogrzewania.

 

Wentylatory kominkowe i dmuchawy do kominka – nasza oferta


System dystrybucji gorącego powietrza coraz częściej montowany jest w domach jako podstawowe źródło ciepła lub w celu wspomagania działania centralnego ogrzewania. Ze względu na to, że system musi być dopasowany do potrzeb konkretnego budynku, w naszej ofercie posiadamy dmuchawy do kominka o różnych parametrach technicznych i mocy. Pozwala to dopasować urządzenia do trybu pracy, zwiększają wydajność systemu DGP. Mimo prostej konstrukcji wentylatory kominkowe pozwalają:

  • rozprowadzać ciepło po całym budynku,
  • wentylować pomieszczenia,
  • zmniejszać wilgotność powietrza, dzięki odpowiedniej cyrkulacji,
  • równomiernie rozkładać temperaturę,
  • kontrolować ilość ciepłego powietrza wpuszczanego do pomieszczenia.

Oferowane przez nas wentylatory kominkowe wyróżniają się dużą wytrzymałością oraz wydajnością. Do tego dzięki dostępności wielu modeli, można dopasować urządzenie do potrzeb budynku oraz parametrów technicznych DGP. W ofercie posiadamy wentylatory kominkowe końcowe, kanałowe oraz nowoczesne turbiny wyposażone w filtry. Zapraszamy do zakupów, w razie problemów chętnie doradzimy w wyborze najlepszego wariantu wentylatora.

Zapraszamy również do skorzystania z naszej oferty na wentylatory kanałowe, wentylatory dachowe, nasady kominowe oraz obejmy montażowe.

Cena
Etykiety
Pokaż wyniki (12)
Wentylatory kominkowe
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: