Filtry powietrza

Filtry powietrza 

Odpowiednia wentylacja pomieszczeń to nie tylko kwestia komfortu, ale i naszego zdrowia i bezpieczeństwa. Nowoczesne systemy wentylacyjne wyposażone są w specjalne filtry, które dbają o właściwy ciąg powietrza z zewnątrz wypuszczając równocześnie powietrze ze środka, ale przede wszystkim oczyszczają z drobinek, które się w nich znajdują.

O tym, jak działają takie filtry możemy przekonać się podczas korzystania z filtrów wentylacyjnych w kuchni – powietrze w niej nasączone jest różnymi tłuszczami, których nie widzimy gołym okiem, jednakże z czasem ich obecność możemy zauważyć na kratkach wentylacyjnych, które oblepione są tłuszczem. Takich drobinek w powietrzu jest znacznie więcej, a dzięki właściwym filtrom powietrza zamontowanym w systemie wentylacyjnym możemy uniknąć ich nadmiernej obecności w domu.

Filtry powietrza do wentylacji

Filtry powietrza należy czyścić, a z czasem wymieniać. Nawet najlepsze urządzenia z czasem się zużywają, szczególnie że i powietrze, którym oddychamy z roku na rok jest gorszej jakości. Problem ten dotyczy przede wszystkim dużych miast, które rok rocznie zmagają się ze zjawiskiem smogu.

Nie oznacza to, że w zabudowaniach wiejskich problem ten nie istnieje. Oczywiście ilość spalin jest tu znacznie mniejsza, ale za to mieszkańcy mają większy problem z pyłkami, które również mogą utrudniać funkcjonowanie.

Co więcej filtry powietrza do wentylacji zapobiegają również wpadaniu do domu drobinek liści czy kwiatów – zmniejszają również ryzyko pojawienia się owadów, choć nie mogą ich całkowicie wyeliminować.

Czy filtry powietrza do wentylacji są potrzebne?

Dbając o swój komfort, ale też i o bezpieczeństwo, projektując system wentylacji powinniśmy wziąć pod uwagę również filtry powietrza. Choć są one jedynie elementem całego systemu, mają niebagatelny wpływ na nasz komfort i stanowią doskonałe wsparcie w walce z zanieczyszczeniami.

Filtry powietrza do wentylacji są trwałe i łatwe w czyszczeniu, choć oczywiście z czasem warto je wymienić. W naszym asortymencie znajdą państwo najlepszej jakości filtry powietrza, które dopasujemy do każdego rodzaju systemu wentylacji. Zapraszamy do kontaktu – jeśli nie są państwo pewni, który filtr powietrza najlepiej spełni państwa oczekiwania, nasi pracownicy pomogą w doborze właściwego produktu. Zachęcamy również do zapoznania się z naszą bogatą ofertą innych produktów, w których znajdą się anemostaty nawiewno wywiewnewentylatory ściennekształtki wentylacyjne.

Cena
Pokaż wyniki (5)
Filtry powietrza
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: