Kanał wentylacyjny izolowany - przewód wentylacyjny izolowany

 

Przewód wentylacyjny izolowany
 

Kanał wentylacyjny izolowany to przewód specjalnie zaprojektowany do transportu powietrza w instalacjach rekuperacji (instalacjach wentylacyjnych z odzyskiem ciepła), wentylacji i klimatyzacji, a także do rozprowadzania nagrzanego - gorącego powietrza znad kominka (instalacje DGP – Dogrzewania Gorącym Powietrzem). Przewód powstaje z wysokiej jakości materiałów, które umożliwiają jego bezpieczne użytkowanie w nawet najbardziej wymagających warunkach otoczenia. Przewody elastyczne izolowane idealnie nadają się do zastosowania w trudno dostępnych miejscach, w których zastosowanie sztywnego kanału wentylacyjnego wymagałoby użycia dodatkowych kształtek i elementów mocujących. 

Wybierając przewód wentylacyjny izolowany możemy znacząco skrócić czas montażu, jednocześnie ograniczając jego koszty. Mniejsza liczba elementów to także niższa awaryjność instalacji, co w praktyce przekłada się na każdy aspekt jej eksploatacji. Przewody i kanały wentylacyjne izolowane znajdują zastosowanie w instalacjach domowych i profesjonalnych. 

 

Izolacja kanałów wentylacyjnych: Co należy o niej wiedzieć? 


Kanały wentylacyjne powinny być dokładnie zabezpieczone przed wykraplaniem pary wodnej na zewnątrz lub wewnątrz kanału. Stąd potrzeba izolowania przewodów izolacją antykondensacyjną. Prawidłowy dobór kanałów izolowanych wpływa również na komfort akustyczny wentylowanych pomieszczeń. Dodatkowym atutem izolacji kanałów wentylacyjnych są mniejsze straty energii, przy jednoczesnym dostarczaniu do pomieszczeń powietrza w pożądanej temperaturze.
 

Kanał wentylacyjny izolowany: Nasza oferta 

 

Jako marka specjalizująca się dostarczaniu akcesoriów i urządzeń wentylacyjnych oferujemy klientom wysokiej jakości kanały izolowane wykonane z precyzyjnie wyselekcjonowanych materiałów gwarantujących:

  • wysoką elastyczność i trwałość, 

  • bardzo dobre właściwości  izolacji termicznej i akustycznej, 

  • możliwość zastosowania w różnych aplikacjach: w nadmuchowych instalacjach  grzewczych, instalacjach rekuperacji i klimatyzacji oraz w rozprowadzaniu nagrzanego - gorącego powietrza w kominkach (systemy DGP). 

Potrzebny Ci kanał wentylacyjny izolowany? Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą, w razie pytań lub wątpliwości do kontaktu. Specjaliści Polwent24 z przyjemnością odpowiedzą na wszystkie pytania i pomogą w doborze przewodów i kanałów wentylacyjnych odpowiadających założeniom realizowanego projektu. 

Oferujemy również kanał wentylacyjny elastyczny bez izolacii

Cena
Etykiety
Pokaż wyniki (57)
Kanały elastyczne izolowane
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: