Nasady i daszki kominowe

Główną funkcją kominów jest odprowadzanie spalin, dzięki naturalnemu zjawisku grawitacji. Zaburzenie ciągu może spowodować nieprawidłowe działanie, co może utrudnić pracę komina oraz uniemożliwić usuwanie zużytego powietrza z przewodu. Aby usprawnić działanie systemu, stosuje się nasady kominowe, które w wielu przypadkach mogą chronić cały przewód przed powstaniem poważniejszych awarii. Nasada kominowa ogrywa istotną rolę w prawidłowej pracy przewodu, dlatego jej wybór nie powinien być przypadkowy. Wybierając wysokiej jakości nasady kominowe mamy pewność, że będą się odznaczały wysoką sprawnością i bezawaryjną pracą. Dlatego tak dużym zainteresowaniem inwestorów cieszą się rozwiązania Turbowent.

 

Daszki kominowe dla wydajniejszej pracy komina


Nieprawidłowy ciąg może być spowodowany warunkami zewnętrznymi oraz błędami popełnionymi na etapie projektu i budowy przewodu odprowadzania spalin. Nasada kominowa to element, który montuje się na samym szczycie komina, poprawiając tym samym wymianę powietrza i odprowadzanie zanieczyszczeń. Turbowent dla własnego bezpieczeństwa powinno się stosować we wszystkich kominach, jednak szczególnie polecany jest w przypadku przewodów kominowych:

  • o niewielkiej długości,
  • o małej średnicy wylotu,
  • w miejscach gęsto otoczonych wysokimi drzewami,
  • na których ptaki często zakładają gniazda,
  • na terenach szczególnie narażonych na występowanie zmiennych wiatrów,
  • położonych na niskim poziomie dachu,
  • o źle wyprofilowanej, nieprawidłowo zaprojektowanej konstrukcji.

Daszki kominowe montuje się zazwyczaj w obiektach publicznych i zakładach przemysłowych, gdzie generowane są duże ilości spalin, potrzebujące odpowiednich warunków do odprowadzania. Coraz częściej na turbowent decydują się także właściciele domów jednorodzinnych, aby usprawnić działanie systemu wentylacji i poprawić wydajność komina. Nasada Turbowent (wysokiej jakości daszek kominowy) to rozwiązanie o wysokim stopniu sprawności, które sprawdza się niezawodnie we wszystkich instalacjach – do wymagających instalacji w obiektach wielkopowierzchniowych, aż po instalacje domowe.

 

Nasady kominowe dopasowane do potrzeb


W zależności od rodzaju komina, jego intensywności pracy oraz parametrów technicznych budynku, stosuje się daszki kominowe różniące się między sobą przeznaczeniem. W naszej ofercie można znaleźć między innymi:

  • nasady wentylacyjne,
  • daszki spalinowe,
  • generatory ciągu.

Dzięki swojej konstrukcji samoistnie nastawiają się względem kierunku wiatru, poprawiając tym samym wentylację oraz ułatwiając wydostawanie się z komina gęstych spalin. Turbowent zapobiega także cofaniu się dymu wewnątrz systemu, zapobiegając osadzaniu spalin w przewodzie oraz przedostaniu się ich systemem wentylacji do wnętrza budynku.

Każdy oferowany przez nas daszek kominowy spełnia restrykcyjne normy jakości i bezpieczeństwa. Urządzenia te wykonane są z trwałych, odpornych na warunki atmosferyczne materiałów, dzięki czemu nasady kominowe nie wymagają częstej wymiany i konserwacji.
Zapraszamy do skorzystania pełnej oferty naszego sklepu z wentylatorami. Oferujemy min. wentylatory łazienkowe, wentylatory kanałowe, wentylatory dachowe oraz kształtki wentylacyjne.

Cena
Etykiety
Pokaż wyniki (12)
Nasady i daszki kominowe
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: