Zestaw podstawowy 6 mb do mechanicznego czyszczenia komina od dołu lub od góry

Hansa Tornado PRO zestaw do czyszcz. 6mb

Indeks katalogowy: HA/OZT-6T PRO

  • Dostępność: Dostępne
  • Czas dostawy: Czas wysyłki: 2-3 dni
  • Dostawa: od 30,14 zł (Przesyłka kurierska)
1 471,09 zł brutto / szt. 1 196,01 zł netto + 23% VAT / szt.
Dostępne rozmiary, kolory lub warianty (Indeks handlowy lub miniaturka):

Opis

PROFESJONALNY ZESTAW DO SAMODZIELNEGO CZYSZCZENIA KOMINÓW OD DOŁU LUB OD GÓRY PRZY POMOCY WIERTARKI LUB WKRĘTARKI ELEKTRYCZNEJ

ZESTAW PODSTAWOWY 6 mb

HANSA "TORNADO PRO" - DOKŁADNIE I SKUTECZNIE

 

 

GŁÓWNE CECHY:

✅ W KOMPLECIE ALUMINIOWA GŁOWICA Z WŁOSAMI NYLONOWYMI DO CZYSZCZENIA KOMINÓW WENTYLACYJNYCH I SPALINOWYCH Z OSADÓW SUCHYCH TAKICH JAK SADZA

✅ MECHANICZNE CZYSZCZENIE KOMINA OD DOŁU LUB OD GÓRY

✅ PASUJE DO METALOWYCH, CERAMICZNYCH MUROWANYCH KOMINÓW SPALINOWYCH ORAZ WENTYLACYJNYCH

✅ PASUJE DO KOMINÓW O DOWOLNEJ ŚREDNICY (DO 450 mm) I DOWOLNYM KSZTAŁCIE

✅ PASUJE DO KOMINÓW O DŁUGOŚCI DO 30 mb (należy dokupić dodatkowe przedłużki) PRZY CZYSZCZENIU OD DOŁU KOMINA i DO KAŻDEJ DŁUGOŚCI KOMINA PRZY CZYSZCZENIU OD GÓRY KOMINA

✅ PASUJE DO WYGIĘTYCH KOMINÓW

✅ GŁOWICA Z MOŻLIWOŚCIĄ WYMIANY ZUŻYTEGO WŁOSIA (WŁOSY MOŻNA DOKUPIĆ NA INNYCH AUKCJACH)

✅ NYLONOWE WŁOSIE NIE NISZCZY WEWNĘTRZNYCH ŚCIANEK KOMINA

✅ MOŻLIWOŚĆ ZASTOSOWANIA Z GŁOWICAMI ŁAŃCUCHOWYMI LUB Z LINKI STALOWEJ DO USUWANIA STAŁYCH OSADÓW TYPU KREOZOTSMOŁA, CZY PTASIE GNIAZDA (GŁOWICE ŁAŃCUCHOWE I Z LINKI STALOWEJ DO NABYCIA ODDZIELNIE - NIE SĄ W KOMPLECIE Z ZESTAWEM PODSTAWOWYM)

✅ PROSTA OBSŁUGA

✅ NYLONOWE TRZONKI (PRZEDŁUŻKI - KIJKI) o gr. 17mm i dł. 100cm O WIĘKSZEJ WYTRZYMAŁOŚCI NIŻ W ZESTAWACH STANDARDOWYCH

✅ DUŻA MOC I DOKŁADNOŚĆ CZYSZCZENIA

✅ PROSTY MONTAŻ I DEMONTAŻ

✅ WIELOKROTNY UŻYTEK

✅ KOMPLET ZAWIERA: 6 METRÓW ELASTYCZNYCH PRZEDŁUŻEK, ALUMINIOWĄ GŁOWICĘ Z NYLONOWYM WŁOSIEMUCHWYT DO WIERTARKI , WYGODNY I TRWAŁY POKROWIEC ORAZ INSTRUKCJĘ OBSŁUGI

 

 

Ogień domowy, czy to kominek, piecyk, czy też urządzenie do ogrzewania centralnego jest wyjątkowym atrybutem domu, który nie tylko dostarcza domowi ciepło i zapewnia przytulną atmosferę, lecz ma w sobie również moc magiczną, potrafiącą zespalać oraz wzmacniać relacje między bliźnimi. Tak jak każde inne urządzenie, także i urządzenie grzewcze należy odpowiednio obsługiwać, żeby funkcjonowało bezpiecznie, długo i efektywnie. Dla ludzi i domów najbardziej niebezpieczne są produkty spalania - sadza i kreozot, które tworzą się wewnątrz komina odprowadzającego spaliny z urządzenia grzewczego. Są to szczególnie łatwopalne substancje, których nagromadzenia w kominie mogą spowodować nawet pożar. Substancje te składają się z lepkich cząsteczek. Pod działaniem wysokiej temperatury, wilgoci i ciągu w kominie przyklejają się one do ścianek komina. W ten sposób w kominie powstają i osiadają substancje (smoła), które nie tylko zmniejszają przepuszczalność komina, ale także stanowią zagrożenie pożarowe. Oprócz tego, z powodu gorszej przepuszczalności komina, zmniejsza się efektywność urządzenia i przyspiesza się jego zużycie.

 

 

Dlatego należy ciągle dbać o komin używanego urządzenia grzewczego i regularnie go czyścić. Obok codziennie używanych środków chemicznych i dodatków do paliwa, należy uciekać się i do mechanicznego czyszczenia komina - usuwania osadów za pomocą szczotki. Najszybciej i najdokładniej zrobimy to za pomocą specjalnego zestawu TORNADO PRO firmy Hansa do samodzielnego czyszczenia komina od dołu przy pomocy wiertarki.

Za pomocą wiertarki wytwarza się potężna moc czyszcząca

Obrotowa szczotka TORNADO PRO, działa po podłączeniu do dowolnej wiertarki elektrycznej. Za pomocą wiertarki obracana szczotka dokonuje od kilkuset do kilku tysięcy (w zależności od wiertarki) obrotów na minutę. Ostre krawędzie włosów szczotki TORNADO PRO (skręcone specjalnie w formie czterokątnych linek) rozpędzone za pomocą wiertarki, z ogromną siłą usuwają osady dowolnej trwałości rozszczepiając je i zeskrobując ze ścianek komina.

 

 

Wyczyścić komin możesz sam

Czyszczenie komina za pomocą ręcznej szczotki - to zazwyczaj trudna i uciążliwa praca, która wymaga czasu, cierpliwości i wiedzy. Dlatego też zajmowali się tym do tej pory tylko profesjonalni kominiarze. Jednak od dzisiaj wyczyścić komin możesz sam. Nie będziesz potrzebował do tego ani szczególnych nawyków, ani mnóstwa środków czyszczących. Stosując obrotowy zestaw do czyszczenia kominów TORNADO, wyczyścisz komin szybko i z przyjemnością. Oprócz tego, zaoszczędzisz pieniądze, które musiałbyś zapłacić specjalistom od czyszczenia kominów, a co najważniejsze, będziesz zawsze spokojny co do stanu twojego komina.

Czyszczenie komina od dołu do góry, nie trzeba wchodzić na dach domu

Korzystając z obrotowego zestawu do czyszczenia komina TORNADO nie trzeba wchodzić na dach domu! Nie potrzeba drabiny czy innych środków do pokonania wysokości. Komin dowolnej długości można z łatwością wyczyścić od dołu, po prostu przesuwając szczotkę do komina przez otwór urządzenia grzewczego. Wszystkie elementy zestawu, zarówno trzonki (przedłużki) głowica szczotki i uchwyt do wiertarki łączą się ze sobą za pomocą specjalnych zatrzasków (szybko-złączy), które zapewniają trwałe i bezpieczne łączenie zestawu TORNADO.

 

 

 

Szczotki i trzonki - z mocnego i giętkiego nylonu o większej grubości i wytrzymałości od trzonków w standardowej wersji zestawów Tornado

Włosy i trzonki szczotki TORNADO były wykonane z nylonu - szczególnie mocnegoelastycznego i odpornego na odczynniki chemiczne materiału. Włosom szczotki TORNADO nylon nadaje trwałości i odporności, natomiast trzonkom - szczególnej giętkości, która pozwala pokonać wszystkie zakręty i zawsze dotrzeć do wierzchu komina.

 

 

 

Pasuje do wszystkich rodzajów kominów

Elastyczność nylonu i specjalna forma szczotki TORNADO PRO daje możliwość dostosowania do formy wszystkich rodzajów kominów. Dlatego jest ona odpowiednia do czyszczenia komina dowolnej szerokości i kształtu (okrągłego, owalnego, prostokątnego). Nylonowa szczotka nie rysuje ścianek komina i jest odpowiednia zarówno do metalowych i ceramicznych, jak i do murowanych kominów.

 

 

PONIŻEJ PRZEDSTAWIAMY PO JAKIM KĄTEM PRAWIDŁOWO STOSOWAĆ ZESTAW TORNADO

 

 

 

 

 

 

I. PRAWIDŁOWE UŻYCIE

 

II. DOPUSZCZALNE UŻYCIE

 

III. NIEPRAWIDŁOWE UŻYCIE

 

PONIŻEJ RODZAJE GŁOWIC STOSOWANYCH Z ZESTAWEM TORNADO PRO

 

 

 

ALUMINIOWA GŁOWICA Z WYMIENNYM NYLONOWYM WŁOSIEM DO CZYSZCZENIA KOMINÓW WENTYLACYJNYCH I SPALINOWYCH Z OSADÓW SUCHYCH TAKICH JAK SADZA - TA GŁOWICA ZNAJDUJE SIĘ W KOMPLECIE Z ZESTAWEM PODTSAWOWYM SPRZEDAWANYM NA TEJ STRONIE

 

 

 

 

 

 

ALUMINIOWA GŁOWICA Z WYMIENNYM ŁAŃCUCHEM ZE STALI NIERDZEWNEJ DO USUWANIA STAŁYCH OSADÓW TYPU KREOZOTSMOŁA, CZY PTASIE GNIAZDA (GŁOWICA ŁAŃCUCHOWA DO NABYCIA ODDZIELNIE - NIE JEST W KOMPLECIE Z ZESTAWEM PODSTAWOWYM). GŁOWICA ŁAŃCUCHOWA NIE NADAJE SIĘ DO KOMINÓW LUB WKŁADÓW WYKONANYCH ZE STALI NIERDZEWNEJ.

 

 

 

 

 

 

 

ALUMINIOWA GŁOWICA Z WYMIENNYMI LINKAMI ZE STALI NIERDZEWNEJ DO USUWANIA STAŁYCH OSADÓW TYPU KREOZOTSMOŁA, CZY PTASIE GNIAZDA (GŁOWICA Z LINKAMI STALOWYMI DO NABYCIA ODDZIELNIE - NIE JEST W KOMPLECIE Z ZESTAWEM PODSTAWOWYM). GŁOWICA Z LINKĄ STALOWĄ NIE NADAJE SIĘ DO KOMINÓW LUB WKŁADÓW WYKONANYCH ZE STALI NIERDZEWNEJ.

 

 

 

 

  

 

 

 

W skład zestawu do czyszczenia komina TORNADO PRO wchodzą:

  1. Szczotka standardowa z włosiem nylonowym  - 1 szt.
  2. Elastyczne nylonowe trzonki o gr. 17 mm i długości 100 cm - 6 szt.
  3. Uchwyt do wiertarki - 1 szt.
  4. Pokrowiec mieszczący wszystkie elementy zestawu - 1 szt.
  5. Instrukcja obsługi - 1 szt.

 

 

Zobacz także

Akcesoria

Produkty podobne

Klienci, którzy kupili ten produkt kupili również...

Koszty dostawy

Przesyłka paletowa : od 233,70 zł
Przesyłka kurierska gabarytowa : od 84,75 zł
Przesyłka kurierska : od 30,14 zł

Zapytaj o produkt