Miernik spalania i temperatury
  • Kraj pochodzenia:
  • Producent:
  • Waga z opakowaniem [kg]:
    • 0,25

Hansa Miernik spalania Termometr komink.

Indeks katalogowy: HA/TK

  • Dostępność: Dostępne
  • Czas dostawy: Czas wysyłki: 2-3 dni
  • Dostawa: od 11,50 zł (ORLEN Paczka - automaty i stacje Orlen)
48,71 zł brutto / szt. 39,60 zł netto + 23% VAT / szt.
Dostępne rozmiary, kolory lub warianty (Indeks handlowy lub miniaturka):

Opis

MIERNIK JAKOŚCI SPALANIA

TERMOMETR KOMINKOWY

 
termometr kominkowymiernik spalania termometr kominkowy miernik spalania
 
DOKŁADNY I SKUTECZNY POMIAR TEMPERATURY SPALANIA

Do tego, aby urządzenie grzewcze dobrze działało, skutecznie ogrzewało, zużywało niewiele paliwa i nie stwarzało zagrożenia, należy je właściwie eksploatować. Inaczej mówiąc trzeba się nauczyć sterować urządzeniem grzewczym, ponieważ nieuważne i nieprzemyślane sterowanie może nie tylko zniszczyć urządzenie, szkodzić środowisku, ale również spowodować zagrożenie dla was i waszych domów. Odpowiednie zarządzanie urządzeniem grzewczym pozwoli na wykorzystanie wszystkich jego właściwości i uniknięcie wszelkich możliwych strat i nieprzyjemności.
 

Nawet jeśli starannie pielęgnujesz swoje urządzenie grzewcze – myjesz szybę, odkurzasz popiół, używasz dodatkowo skutecznych środków i palisz wyłączenie suchymi polanami – może się okazać, że to za mało. Nawet najbardziej zapobiegliwy użytkownik może zniszczyć swoje urządzenie grzewcze tylko dlatego, że niewłaściwie się z nim obchodził podczas jego działania. Aby temu zapobiec warto korzystać z odpowiednich akcesoriów, takich jak termometr kominkowy. Termometr kominkowy pozwoli skutecznie określić temperaturę produktów spalania w przewodzie kominowym. Jednocześnie termometr wyposażony w miernik spalania podpowie nam, czy temperatura produktów spalania utrzymuje się na odpowiednim poziomie, czy też jest zbyt wysoka lub zbyt niska. Dobry termometr kominkowy to urządzenie miarodajne i łatwe w instalacji. Zanim jednak zaczniesz użytkować termometr kominkowy dowiedz się więcej na temat trybów spalania. Zapraszamy także do zapoznania się z ofertą bezbarwnego lakieru żaroodpornego oraz turbiny kominkowej z bypassem.


Po pierwsze musisz wiedzieć jak działa urządzenie grzewcze, co dzieje się w jego wnętrzu.

Jedną z najważniejszych zasad korzystania z urządzenia grzewczego jest ustawienie odpowiedniego trybu spalania. Tryb spalania określa temperatura produktów spalania (dymu) w przewodzie kominowym podczas spalania, którą warunkuje odpowiednie ustawienie ilości paliwa i podawanego powietrza. Optymalne wzajemne oddziaływanie tych elementów zależy wyłącznie od wiedzy użytkownika urządzenia grzewczego i jego poczynań na poszczególnych etapach spalania.

 

 

 

Zbyt niski tryb spalania stymuluje formowanie się niebezpiecznego produktu spalania – kreozotu. Jedynie mniejsza jego część zostaje usunięta przez komin (zanieczyszczając wasze środowisko mieszkalne). Większa część pozostaje w przewodzie kominowi, gromadzi się na jego wewnętrznych ściankach i hamując przepływ cieplny zmniejsza efektywność urządzenia grzewczego. Ponadto zgromadzony kreozot może spowodować pożar w przewodzie kominowym.

 

 

 

Zbyt wysoki tryb spalania to nieekonomiczne wykorzystanie paliwa i większe koszty ogrzewania. Wysoki tryb spalania, kiedy w przewodzie kominowym jest osad z kreozotu, może spowodować pożar. Również urządzenie grzewcze szybciej ulega zużyciu i przez to skraca się czas jego użytkowania.

 

 

 

 

OPIS  
Miernik spalania jest przeznaczony do ustawienia trybu spalania urządzenia grzewczego z pojedynczym metalowym przewodem kominowym.
Najlepiej zamontować miernik spalania na wysokości wzroku w odległości nie mniejszej niż 30 cm od urządzenia grzewczego. Jeśli montujesz miernik spalania do przewodu kominowego ze stali nierdzewnej, wybierz odpowiednie miejsce i przymocuj miernik spalania za pomocą specjalnej śruby, znajdującej się w komplecie.
Miernik spalania jest wyposażony w magnes, dlatego montując go do metalowego przewodu kominowego wystarczy wybrać odpowiednie miejsce i po prostu docisnąć. Uwaga: w przypadku znacznego wzrośnięcia temperatury przewodu kominowego (ponad 420°C), magnes może stracić swoją przyczepność i nawet spowodować pożar. Dlatego też w celach bezpieczeństwa zaleca się przymocowanie miernika spalania specjalną śrubą nawet do przewodu kominowego z czarnego metalu.
Miernik spalania może przymocować do przewodu kominowego również drutem. W tym celu należy kupić drut o odpowiedniej grubości i długości (drut nie znajduje się w komplecie) i po przewleczeniu drutu przez dwa otwory, znajdujące się po bokach miernika, mocno owinąć drut wokół przewodu kominowego.
 
Za małą cenę miernika spalania, użytkownik pieca lub innego urządzenia grzewczego może ochronić swoją inwestycję w urządzenie grzewcze. W każdej chwili możesz zdjąć miernik spalania i użyć do określenia trybu spalania innego urządzenia grzewczego.

 

 

 

 
Za pomocą miernika spalania osiągniesz:
■ Optymalny czas spalania;
■ Ekonomiczne zużywanie paliwa;
■ Długowieczność urządzenia grzewczego;
■ Bezpieczeństwo domu;

 

Sposób użycia
Korzystanie z miernika spalania jest bardzo proste. Korpus miernika jest podzielony na trzy pola, wskazujące możliwe trzy różne tryby spalania: „za niski“, „odpowiedni“ i „za wysoki“. Dla waszej wygody na mierniku dodatkowo umieszczono skalę temperatur, pozwalająca na ustawienie nie tylko trybu spalania, ale również poznanie dokładnej temperatury dymu i jej przepływu.                       
                         
„Za niska“ (do 120°C) temperatura ostrzega, że nie spala całkowicie paliwa, formuje się dym, sadza i niebezpieczny kreozot. Jeśli wskazówka miernika spalania jest na tym polu, należy zwiększyć dopływ powietrza i/lub dołożyć paliwa.


„Odpowiednia“ (od 120°C do 300°C) temperatura oznacza, że praca urządzenia grzewczego jest efektywna i bezpieczna: paliwo zostaje w pełni spalone, otrzymane ciepło jest optymalnie rozłożone. Jeśli wskazówka miernika spalania jest na tym polu nie trzeba nic dodatkowo robić, możesz zachować spokój i rozkoszować się ciepłem.


„Za wysoka“ (powyżej 300°C) temperatura oznacza nieefektywne spalania paliwa, straty ciepła i ostrzega o niebezpieczeństwa przegrzania się urządzenia grzewczego i zapalenia się osadów w przewodzie kominowym. Jeśli wskazówka miernika spalania jest na tym polu trzeba zmniejszyć intensywność płomienia.


 
 Właściwości i dodatki:
■ Magnes oraz specjalna śruba do przymocowania do metalowego przewodu kominowego;
■ Aluminiowa tarcza z łatwo zrozumiałymi symbolami trybów spalania;
■ Skala temperatury do 500°C;
■ Szybkie i dokładne działanie;
■ Średnica – 63mm;
■ Elegancki wygląd;
■ Wygodna rączka do zakładania / zdejmowania miernika;
■ Śruba bezpieczeństwa.    

Zobacz także

Produkty podobne

Koszty dostawy

ORLEN Paczka - automaty i stacje Orlen : od 11,50 zł
ORLEN Paczka - punkty i kioski : od 11,50 zł
InPost Paczkomaty 24/7 : od 16,99 zł
Przesyłka paletowa : od 233,70 zł
Przesyłka kurierska gabarytowa : od 79,83 zł
Przesyłka kurierska : od 24,48 zł

Zapytaj o produkt