Szczotka do czyszczenia komina od dołu
 • Rozmiar gwintu [mm]:
  • M12
 • Kraj pochodzenia:
 • Producent:
 • Waga z opakowaniem [kg]:
  • 1

Hansa Uniwersalna szczotka do czyszczenia komina

Indeks katalogowy: HA/USCK

 • Dostępność: Dostępne
 • Czas dostawy: Czas wysyłki: 2-3 dni
 • Dostawa: od 15,00 zł (ORLEN Paczka - automaty i stacje Orlen)
64,59 zł brutto / szt. 52,51 zł netto + 23% VAT / szt.
Dostępne rozmiary, kolory lub warianty (Indeks handlowy lub miniaturka):

Opis

UNIWERSALNA SZCZOTKA DO RĘCZNEGO CZYSZCZENIA KOMINÓW OD DOŁU
 
HANSA - DOKŁADNIE I SKUTECZNIE

 

GŁÓWNE CECHY UNIWERSALNEJ SZCZOTKI DO CZYSZCZENIA KOMINA:

 • CZYSZCZENIE KOMINA OD DOŁU  
 • PASUJE DO METALOWYCH I MUROWANYCH KOMINÓW  
 • PASUJE DO KOMINÓW O DOWOLNEJ ŚREDNICY (OD 50 DO 400 mm)
 • PASUJE DO KOMINÓW O DOWOLNYM KSZTAŁCIE (OKRĄGŁYCH, OWALNYCH, KWADRATOWYCH
 • PASUJE DO KOMINÓW O DOWOLNEJ DŁUGOŚCI 
 • PASUJE DO WYGIĘTYCH KOMINÓW 
 • NIE RYSUJE WEWNĘTRZNYCH ŚCIANEK KOMINA 
 • PROSTA OBSŁUGA 
 • NYLONOWE WŁOSY O DUŻEJ WYTRZYMAŁOŚCI 
 • PROSTY MONTAŻ I DEMONTAŻ 
 • WIELOKROTNY UŻYTEK
 • GWINT M12

 

Podczas palenia polanami, wydzielają się gazy i widzimy dym. Biały dym tworzy para wodna wydzielająca się z drewna, a czarny – węgiel drobnocząsteczkowy (sadza) oraz trudnopalne opary kreozotu, znajdujące się w drewnie. Te osady z kreozotu i innych produktów spalania osadzające się w kominie to specyficzny i trudny do usunięcia brud. Ograniczają przepuszczalność dymu, zmniejszają ilość wydzielonego ciepła, mogą spowodować zaburzenia pracy urządzenia grzewczego. Większa ilość tych wyjątkowo palnych osadów zagraża nawet pożarem komina. Mniejsza szkoda, jaką może spowodować pożar komina, to zniszczenie komina lub urządzenia grzewczego, a największa – zniszczenie domu.
 

Uniwersalna szczotka do czyszczenia komina jest najlepszym przyrządem do pielęgnacji komina i dlatego obok regularnego stosowania dodatków oraz środków chemicznych do walki z osadami spalania, należy uciekać się i do mechanicznego czyszczenia komina - usuwania osadów za pomocą szczotki. Tylko w ten sposób zapewnisz bezpieczne działanie urządzenia grzewczego, jego długowieczność oraz maksymalną efektywność grzewczą urządzenia.
 

Nowość
Minęły już czasy, kiedy do mechanicznego czyszczenia komina trzeba było wzywać profesjonalnego kominiarza, posiadającego długoletnie doświadczenie i mnóstwo wymyślnych narzędzi! Od teraz możesz sam wyczyścić komin w swoim domu nawet bez wysłuchania wcześniejszych wskazówek kominiarza. Co więcej – możesz to zrobić bardzo prosto, nie marnując wiele czasu, a najważniejsze – bez wchodzenia na dach!

Wyczyścić komin możesz sam - Szczotka do czyszczenia komina


Nie musisz się już martwić o to jaką szczotkę do czyszczenia komina użyć, jakiej wielkości, długości i o jakim kształcie najbardziej pasuje do twojego komina. HANSA oferuje najprostsze, niewymagające żadnej specjalistycznej wiedzy, a zarazem najefektywniejsze rozwiązanie – uniwersalną szczotkę do czyszczenia komina z nylonowym włosiem, nadającą się do czyszczenia zarówno metalowych, jak i ceglanych kominów. Nylonowe włosie jest delikatniejsze i bardziej elastyczne od włosia z innych materiałów, dlatego jego możliwości wykorzystania są znacznie większe. Elastyczne nylonowe włosie dostosowujące się do kształtu komina jest odpowiednie do kominów o każdej średnicy, doskonale sobie radzi nawet z największym, mocno przyczepionym do komina osadem, nie rysując i nie wyrządzając żadnej szkody wewnętrznym ściankom komina.
Spora część kominów ma przynajmniej jedno, a niektóre nawet kilka przegięć. W tych przegięciach, gdzie substancje wydzielające się razem z dymem zmieniają kierunek, osad ze spalania osadza się wcześniej i szybciej, dlatego wybór odpowiedniej szczotki do pielęgnacji takiego komina jest szczególnie ważny. Włosie nylonowe jest wprost niezastąpione podczas czyszczenia kominów z przegięciami. Elastyczne włosie dosięga nawet do najtrudniej dostępnych miejsc, dostosowuje się do przegięć osiągających czasem nawet 45 stopni. Szczotkami posiadającymi twardsze włosie lub włosie o nieodpowiedniej długości nie można wyczyścić takiego komina lub po też dojściu do miejsca przegięcia po prostu uszkodzimy ścianki komina.

 

 

 

    

Przedłużki elastyczne do zastosowania z uniwersalną szczotką - kliknij obrazek obok, aby przejść strony z ofertą przedłużek.
Uniwersalna szczotka do czyszczenia kominów HANSA to doskonały wybór dla właściciela każdego komina, a dzięki zastosowaniu elastycznych przedłużek - prętów łatwo łączących się ze sobą (przedłużki należy dokupić oddzielnie dobierając ich ilość do długości komina) pozwala na wyczyszczenie nie tylko kominów o różnym kształcie i średnicy, ale również różnej długości. Przedłużki są wystarczająco elastyczne, co pomaga przecisnąć szczotkę przez otwór kominowy, znajdujący się w najbardziej niewygodnym miejscu. Łatwo też sterować ruchami szczotki podczas czyszczenia. Przedłużki posiadają gwint metryczny M12.

Ta uniwersalna szczotka pasuje do wszystkich rodzajów kominów


Elastyczność nylonu i specjalna forma uniwersalnej szczotki do czyszczenia komina daje możliwość dostosowania jej do formy wszystkich rodzajów kominów. Dlatego jest ona odpowiednia do czyszczenia komina dowolnej szerokości i kształtu (okrągłego, owalnego, prostokątnego). Oprócz tego, nylonowa szczotka jest lepsza od tradycyjnej metalowej szczotki, ponieważ nie rysuje ścianek komina i jest odpowiednia zarówno do metalowych, jak i do murowanych kominów.

Sposób użycia szczotki


Używanie uniwersalnej szczotki do czyszczenia kominów HANSA jest bardzo proste. Dzięki wyjątkowej elastyczności szczotka bez problemu przeciśnie się przez najwęższe szczeliny, więc możesz wyczyścić komin po prostu wciskając szczotkę przez otwór urządzenia grzewczego. Naprawdę nie potrzebujesz wspinać się na dach! Rozłóż się przy swoim urządzeniu grzewczym i wykonaj dziesięć prostych kroków:

Pierwszy krok. Upewnij się, że urządzenie grzewcze nie działa, a w komorze spalania nie ma paliwa lub innych palnych substancji.
 

Drugi krok. Zdejmij szyber znajdujący się nad łącznikiem z kominem (jeśli jest) i inne ruchome części urządzenia.
 

Trzeci krok. Przymocuj (przykręć) jedną przedłużkę do szczotki.

Czwarty krok. Trzymając za przedłużkę przeciśnij szczotkę przez otwór kominowy.
 

 

Piąty krok. Poruszaj szczotką w różnych kierunkach, żeby wyczyścić dostępną część komina.
 

Szósty krok. Dołącz kolejną przedłużkę i powtórz czyszczenie na wyższym odcinku komina. Dołączaj przedłużki, aż całkowicie wyczyścisz komin.

 

Siódmy krok. Po zakończeniu czyszczenia wyciągnij szczotkę z komina, odłączając po kolei kolejne przedłużki (w taki sam sposób jak je wcześniej dołączałeś).


Ósmy krok. Wyjmij z komory spalania osad, który usunąłeś podczas czyszczenia komina.
 
Dziewiąty krok. Włóż z powrotem na miejsce części urządzenia grzewczego.
Dziesiąty krok. Umyj szczotkę i przedłużki ciepłą wodą i odłóż na miejsce do następnego czyszczenia.
 
 
Powodzenia! Niech ciepło i uczucie przytulności nie opuszcza waszego domu!

 

Zobacz także

Akcesoria

Produkty podobne

Klienci, którzy kupili ten produkt kupili również...

Koszty dostawy

ORLEN Paczka - automaty i stacje Orlen : od 15,00 zł
InPost Paczkomaty 24/7 : od 18,99 zł
Przesyłka paletowa : od 233,70 zł
Przesyłka kurierska gabarytowa : od 79,83 zł
Przesyłka kurierska : od 24,48 zł

Zapytaj o produkt